استفاده از کیسه های اسپیتک

1399/12/2
راهنما و دستورالعمل استفاده از کیسه های اسپتیک

راهنما و دستورالعمل استفاده از کیسه های اسپتیک 

ترجمه و تدوین  /توسط شرکت چاشنی زرین البرز نمایندگی انحصاری کیسه اسپتیکScholle  ساخت کشورهلند

محافظت خوب محصول ارتباط مستقیمی با نحوه صحیح استفاده از کیسه های آسپتیک دارد.

لذا دستورالعمل های زیر حایز اهمیت می باشند:

  • حفظ و نگهداری:

اگر آسیبی که به کارتن حاوی کیسه های آسپتیک رسیده به اندازه ای باشد که محتوای ان قابل رویت باشد ازکیسه ها استفاده نکنید

در اینصورت کیسه های آسپتیک را در انبارهای محافظت شده و دارای شرایط محیطی و بهداشتی صحیح انبار کنید . دمای انبارباید بین۵ درجه سانتیگراد (۴۱ درجه فارنهایت)  ۳۲ درجه سانتیگراد (۹۰درجه فارنهایت)  باشد.

کیسه هارااز موارد زیراکیدا دورنگه دارید:

۱-درجه حرارت بالا.

۲-تابش مستقیم آفتاب.

۳-ازمجاورت ماده سمی یا بودار.

کیسه ها در صورت دستکاری نشدن به حالت اسپتیک واستریل  باقی می ماند.

هنگام بازکردن کارتن هابه کیسه ها آسیب نرسانید و کیسه هارافقط درهنگام فرایند پر کردن بصورت جداگانه از کارتن خارج کرده واز هرگونه اسیب احتمالی به ان جلوگیری نمایید.

پس از عملیات پر کردن، کیسه های باقیمانده  باید با دقت در جعبه بسته بندی شوند تا از هر آسیبی بدور باشند.

این انتظار وجود دارد که کیسه های پر نشده تا ۳۶ ماه(پس از تاریخ تولید) مناسب جهت استفاده باشد به شرطی که شرایط تفصیلی ذکر شده در بالا برای نگهداری و انبار کردن آنهارعایت شده باشد.

توصیه می شود که اصل "First in First out" باید روی کیسه های پر نشده اعمال شوداگر از بازه زمانی گذشت باید قبل از استفاده با سازنده کیسه ها تماس بگیرید.  ·        پرتو دهی:

کارتن ها با نشانگر (شاخص)پرتودهی مشخص و کدگزاری شده اند همیشه بررسی کنید که

نقاط شاخص پرتودهی (علامت شرایط آسپتیک برای کیسه) برنگ قرمز باشد هرگز از جعبه هایی با نقطه شاخص  زرد رنگ استفاده نکنید (کیسه هایی که تحت پرتودهی قرار نگرفته باشند رنگ شاخص آنها زردرنگ میباشد) لذا در صورت موارد مشکوک ، لطفاً ظرف ۷ روز پس از دریافت کیسه ها کتباً با تامین کننده خود تماس حاصل فرمایید.

·        بشکه (ظرف خارجی):

ابعاد کیسه ها متناسب با اندازه بشکه (ظرف خارجی) میباشد.

 ابعاد کیسه ها باید توسط تکنسین های تامین کننده  آنها تعیین شود اندازه داخلی بشکه باید درهنگام ثبت سفارش برای کیسه های آسپتیک تعیین شود.

قسمت داخلی بشکه (ظرف خارجی) باید فاقد لبه های برشدار ،خراش دار یا ناخالصی باشد تا از آسیب رساندن به کیسه (بریده شدن ، سوراخ شدن)در طول عملیات پر کردن و حمل و نقل جلوگیری شود.

·        فرایند پر کردن:در حین فرایند پر کردن ، با دقت کیسه را کنترل وحمل کنید و اطمینان حاصل کنید کهکیسه به درستی توسط گیره دستگاه پرکن نگه داشته می شود تا فشار وارد شده به کیسه به حداقل برسداتصالات (نمودارهای پیوست شده را ببینید). درحین فرایند پر کردن ،  کیسه نباید در تماس مستقیم با قسمتهای گرم و یا بخارمستقیم روی هد پرکن باشد.از تماس بخارمستقیم یا بخارکندانس شده ی داغ به سطح کیسه در زمان پر کردن جلوگیری شود.

 

درسیستم بالابربشکه یا حرکت هد پرکن باید اطمینان حاصل کنید که فشارمحصول در هنگام پر شدن توسط بشکه کاملا پشتیبانی می شود. ایجاد روند تسلسلی صحیح برای بالابربشکه و حرکت هدپرکن تا وزن حمل شده توسط درب را که تنها در انتهای چرخه آزاد میشود را به حداقل برساند.

نکته مهم دیگر بررسی کردن اینکه درپوش کاملا برروی درب کیسه قرارگرفته است. بعد از پر کردن ، گوشه های خالی کیسه را به دقت به سمت مرکز تا کنید واز چین خوردن ان جلوگیری نمایید و سطح راصاف نگه دارید .مطمئن شوید که کیسه پر شده توسط ظرف خارجی کاملاً پشتیبانی می شود.

 

  • بسته شدن:

از اجسام خارجی در اطراف  که ممکن است به کیسه آسیب برساند برحذر باشید.

 مراقب باشید هنگام بستن دربشکه  کیسه لابلای آن گیر نکند.درب ظرف خارجی باید محکم بسته شود.

ثبت تاریخ تولید،شماره هد پرکن،درجه حرارت هدپرکن وشماره کیسه وبشکه ی مربوطه بسیار حایز اهمیت می باشد. اینکار در صورت بروز مشکل از دست زدن و بررسی کل بشکه ها جلوگیری میکند زیرا به شما امکان شناسایی و مرتب سازی را هنگام ادعاهای زیاد می دهد. بنابراین در هزینه و زمان صرفه جویی می شود و امکان سریع کنترل و ارزیابی خسارت احتمالی را به شما می دهد.

مهم: برای کیسه های محصول مایع

از فضای خالی بین کیسه ی پر شده و درپوش بشکه غافل نشوید این فضا باید بطور کامل پرشود تا از حرکات بیش ازحد کیسه درون بشکه جلوگیری شود(برای این منظور می توانید از یونولیت استفاده کنید)

  • وقتی ویسکوزیته کمتر از ۵۰۰ CP باشد (در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد ، BROOKFIELD )

لازم است با تکنسین های تامین کننده مشورت کنید.

 

فرایند ضدعفونی کردن در طول عملیات پر کردن:

 

  • محلول های استریل کننده:

موارد زیر هنگام استفاده از محلول های ضدعفونی کننده باید مدنظر باشد.

کلورین  که در محلول ضدعفونی کننده بکار میرود نباید غلظت کلورین آن از ۲۵۰ ppm بیشترباشد وباید از نظر ph در نقطه ۷ خنثی شود مایع اضافی ضدعفونی کننده را با احتیاط از کیسه بسته شده خارج نمایید. زیان های حاصله ممکن است در نتیجه رعایت نکردن شرایط فوق رخ دهد که گاها قابل تشخیص نمیباشد.استفاده ازسایر مایعات ضدعفونی کننده منوط به تأیید تامین کننده  کیسه وتامین کننده  پرکن خواهند بود.

 

  • استریلیزه با بخار گرم:

در صورت انجام ضدعفونی با بخاربالاتر از ۱۰۵ درجه سانتیگراد ، فقط کیسه هایی با درب مناسب ولایه های مقاوم برای این سیستم خاص باید استفاده شود.

 

      انبارش و حمل و نقل بشکه پر شده: 

برای حصول یک نتیجه خوب، ظروف (بشکه) پر شده باید  در برابر نورخورشید، باران، گرد و غبار و درجه حرارت بالا ، کاملا محافظت شوند.

 

بشکه های پر شده  باید در حین انتقال از کارخانه یا خارج آن بصورت مستحکم ومرتب درکنار هم برروی پالت های مناسب چیده شوند تا از هرگونه حرکت و لغزندگی بدور باشند.

 

جهت جلوگیری از یخ زدگی سطح محصول درون کیسه، هرگز بشکه های پر شده از محصول را در دمای زیر ۱ درجه حمل ونقل نکنید در غیر اینصورت صدمات جبران ناپذیری به کیسه نیز وارد خواهد آمد.

                                                             

توجه داشته باشید:

 

که کیسه اسپتیک تنها یکی ازارکان این سیستم برای حفاظت محصول میباشد. روشن است که اخلال در هر مرحله ای قبل از پر کردن محصول درون کیسه(به عنوان مثال در طول استریلیزه کردن محصول) می تواند باعث مشکلاتی شود که دیگرمربوط به کیسه نمیشود. بنابراین ضروری است، در صورت

هرگونه ادعا از طرف مصرف کننده ،  تکنسین های تامین کننده بمنظور شناسایی منشا واقعی مساله مجاز به بررسی فرایند تولید و سوابق ثبت شده ی آن (به طور خاص سوابق درجه حرارت هد پر کردن در طول  فرایند تولید) و همچنین نظارت بر اقدامات تعمیر و نگهداری ماشین آلات پرکن قبل از فصل اسپتیک ،باشند. هیچ ادعای خسارتی بدون مستندات محکم و منطقی از طرف مصرف کننده پذیرفته نخواهد شد.

شماره های تماس

دفترتهران  ۰۲۱۴۴۲۷۷۹۲۰

۰۹۱۲۳۵۸۴۱۳۶     داریوش احمدی

تاریخ و ساعت

1400/7/29 17:10

ارتباط با ما

آدرس دفتر فروش: تهران اول اشرفی اصفهانی- انتهای خ سازمان آب کوی کوهدشت پلاک ۱۲ واحد اول غربی

آدرس انبار مرکزی: البرز، مهرشهر جاده ماهدشت منطقه ویژه اقتصادی پیام خ سوم پلاک ۷ و ۸

شماره تماس دفتر فروش:۰۲۱۴۴۲۴۹۱۴۲

شماره تماس انبار مرکزی:۰۲۶۳۴۹۲۱۱۶۱۷

موبایل: ۰۹۱۲۳۵۸۴۱۳۶ - ۰۹۱۲۱۹۵۶۹۹۳

كدپستی: ۱۲۳۶۵۴۷۸۹۰

شبکه اجتماعی

تمامی حقوق برای شرکت چاشنی زرین البرز محفوظ است.